Informacje dla uczniów

Instrukcja korzystania z portalu

Uczsiezemna to platforma do nauki przedmiotów szkolnych z wybranymi nauczycielami. Instrukcje korzystania z platformy znajdziesz poniżej.

1) Wybierz nauczyciela

Na stronie głównej w wyszukiwarce dostępne są różne filtry. Pomogą one zawęzić wyniki wyszukiwania do tych korepetytorów, którzy najbardziej odpowiadają Ci pod względem ceny i potrzeb. Możesz także zaznaczyć czas lekcji lub preferowaną godzinę zajęć. Dzięki temu szybciej znajdziesz właściwego korepetytora, który odpowiada Twoim potrzebom.

2) Zarezerwuj lekcję

Gdy Ci się uda znaleźć odpowiedniego nauczyciela, kliknij jego ogłoszenie, następnie zarezerwuj u niego lekcje na konkretny dzień oraz godzinę. Możesz też wybrać lekcję w tym momencie. Po kliknięciu przycisku „Ucz się ze mną”, musisz wpisać temat, który chcesz omówić na lekcji. Ułatwi to nauczycielowi przygotowanie się do niej. Możesz również wgrać załączniki, np. zdjęcia zadania domowego. Następnie, po kliknięciu przycisku „Wyślij”, zobaczysz czas, jaki nauczyciel ma na akceptację lekcji. Dostaniesz powiadomienie na SMS lub e-mail, jeżeli nauczyciel potwierdzi Twoją lekcję.

3) Opłać zajęcia

Po akceptacji lekcji przez nauczyciela, zostaniesz przekierowany do płatności i możesz wybrać wygodny dla Ciebie sposób płatności: Visa/Mastercard lub Przelewy. Podczas pierwszych zajęć zrozumiesz, czy nauczyciel odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli lekcja nie odbyła się, zgłoś problem w formularzu

4) Przejdź do wirtualnej tablicy

Po płatności będziesz mógł przejść do wirtualnej tablicy, gdzie odbędzie się lekcja. Na tablicy zobaczysz i usłyszysz swojego nauczyciela, będziesz mógł napisać oraz dokładnie omówić swój problem. Masz również możliwość wgrania swojego zadania domowego, które potrzebujesz rozwiązać z nauczycielem

5) Wystaw opinię o nauczycielu oraz napisz ewentualne uwagi dla portalu

Po upłynięciu czasu zajęć będziesz mógł wystawić opinię nauczycielowi oraz napisać, co sądzisz o platformie. Jeżeli zapomnisz wystawić opinii, wyślemy Ci wiadomość e-mail z ponowną możliwością podzielenia się odczuciami. Zostawiając swoją opinię, pomagasz innym uczniom wybrać odpowiedniego nauczyciela. Jeżeli chcesz dodać opinię szybciej, możesz to zrobić poprzez sekcję „Lekcje”, otwierając zgłoszenie danego nauczyciela.

Znalezienie nauczyciela matematyki jest bardzo proste. Aby to zrobić, przejdź na stronę główną Uczsiezemna.pl. Następnie wybierz przedmiot, termin oraz długość lekcji. Po kliknięciu przycisku „Szukaj nauczyciela”  zobaczysz ogłoszenia nauczycieli, którzy odpowiadają Twoim kryteriom.

Aby wykupić lekcję u wybranego nauczyciela, należy wybrać odpowiedni termin, a następnie kliknąć przycisk „Ucz się ze mną”. Później należy dodać temat lekcji, ewentualnie załączyć, np. zadanie domowe i kliknąć „Wyślij i przejdź do płatności”. Po kliknięciu przycisku nauczyciel musi zaakceptować Twoją prośbę. Jeżeli to zrobi, dostaniesz powiadomienie e-mail lub SMS z możliwością zapłaty za lekcję. Po tej akcji lekcja jest wykupiona.

Aby rozpocząć wykupioną lekcję, przejdź do zakładki „Lekcje” i kliknij przycisk „Wirtualna tablica”.

Aby wykupić lekcję u tego samego nauczyciela, należy przejść do zakładki „Lekcje”, kliknąć przycisk „Zobacz ogłoszenie” obok nazwiska nauczyciela, który Cię interesuje i wykonać te same kroki, które zostały opisane powyżej.

Taką lekcję należy odwołać w zakładce „Lekcje” co najmniej 6 godzin przed rozpoczęciem.

Czas trwania lekcji zależy od Twojego wyboru – może to być 15, 30 lub 45 minut. Czasami nauczyciel nie akceptuje lekcji 15 i 30 minutowych, będziesz mógł wybrać tylko lekcje 45-minutowe. 

Każdy korepetytor ustala taką cenę, jaką uważa za słuszną. Platforma Uczsiezemna nie narzuca nauczycielom swoich cen.

Nie potrzebujesz danych do korepetytora, ponieważ cały czas masz z nim łączność na wirtualnej tablicy

Zapewniamy wygodne sposoby opłaty zajęć. Możesz zapłacić przy użyciu karty kredytowej/debetowej (Visa/Mastercard) lub wykonując przelew.

Każdy nauczyciel reaguje w różnym czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby zachęcić korepetytorów do jak najszybszej odpowiedzi. W tym celu wysyłamy do nich powiadomienia SMS oraz e-mail.

Po zakończonej lekcji, na wirtualnej tablicy pojawi się możliwość wystawienia opinii. Jeśli to się nie uda, wyślemy e-mail z możliwością podzielenia się opinią.

Aby zgłosić problem z lekcją, przejdź tutaj.

Aby to zrobić, przejdź do listy lekcji i kliknij przycisk „Anuluj”. Anulować lekcje możesz do 6 godzin przed rozpoczęciem. Kwota za lekcję zostanie zwrócona na Twoje konto w portalu!

Najprawdopodobniej wystąpił problem z przeglądarką, której używasz. Do korzystania z naszej strony zalecamy następujące przeglądarki:

  • Chrome (zalecana);
  • Firefox;
  • Opera;
  • Safari.

Nasza strona nie obsługuje starszych wersji Internet Explorer i kilku innych przeglądarek. Jeśli używasz programów blokujących reklamy, zalecamy ich wyłączenie, gdyż mogą wpływać na funkcjonalność strony.
Jeśli zmieniłeś przeglądarkę, ale problem nadal występuje, spróbuj usunąć pliki tymczasowe oraz wyczyścić pamięć podręczną.
Jeżeli powyższe instrukcje nie rozwiązały Twojego problemu, spróbuj zalogować się na innym komputerze. Jeśli problem dalej się pojawia, skontaktuj się z naszym działem wsparcia. Podaj typ przeglądarki, opisz problem oraz załącz zrzut z ekranu (printscreen). Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu Twojego problemu