Wiedza o społeczeństwie Michał Franaszek

Michał Franaszek

Przeprowadził:
0 lekcji

Poziomy nauczania:

 • Szkoła średnia

Z nami od:
27.12.2020

Rozwiń szczegóły
-- Brak ocen

O nauczycielu

Opis ogłoszenia:

Moją metodę dopasowuję do potrzeb ucznia - co zależy od wielu rzeczy, ale głównie od trzech kwestii: 1) czasu jaki posiadamy na naukę (a zatem od tego, kiedy ktoś zgłasza się na zajęcia przygotowujące do matury) 2) poziomu wyjściowego wiedzy ucznia 3) zaangażowania i motywacji Do tego oczywiście dochodzą osobiste preferencje ucznia. W oparciu o te wszystkie składowe przygotowuję swój pomysł na wspólną pracę, która obejmuje rozwijanie wszystkich kompetencji niezbędnych do jak najlepszego zdania matury: - wiedzy ze wszystkich działów tematycznych wos-u - umiejętności radzenia sobie z materiałami źródłowymi (wszelkiego rodzaju teksty, ikonografie i badania opinii społecznej) - pisania pracy pisemnej W swojej pracy preferuję metodę, która sprawdziła się już doskonale w dziesiątkach przypadków prowadzonych przeze mnie przygotowań do matury z wos-u. Z tygodnia na tydzień uczeń dostaje wykaz zagadnień do samodzielnego przepracowania i pakiet zadań do realizacji związanych z tymi zagadnieniami. Następnie na kolejnych zajęciach omawiamy przepracowane kwestie, rozwiązując szereg zadań o bardzo różnym typie. W ten sposób uczeń na bieżąco ćwiczy praktyczne umiejętności, a moja obecność służy temu co najbardziej efektywne: weryfikacji, uporządkowaniu i dopowiadaniu kwestii niejasnych oraz budzących trudności. Taka formuła wydaje się najbardziej efektywna, ponieważ na takich zajęciach nie ma czasu na pełne powtórzenie wiedzy w formule dostępnej w szkole. Czyli na rozbudowany wykład i powtarzanie wszystkich treści. Trzeba bazować na dużej pracy samodzielnej ucznia, gdzie kluczowe są osobiste zaangażowanie i systematyczność. Ale efekty takiej współpracy są bardzo szybkie i widoczne. Wiedza weryfikowana jest na wiele sposobów, a stałe rozwiązywanie zadań utwierdza wiedzę już zdobytą, stale poszerzając ją o zagadnienia nowe. Uczymy się też specjalnych umiejętności, takich jak analiza źródeł (czytając bardzo różne w typie teksty), oraz pisanie maturalnej pracy pisemnej. To wszystko połączone w całość daje efekt w postaci przygotowania do każdego typu zadań maturalnych. I przekłada się na znakomite wyniki. Średnia moich uczniów (przygotowywanych on-line) to 86 procent zdobytych na maturze punktów.

Wykształcenie:

 • 1997-10 - 2001-06 Uniwersytet Jagielloński
  Wydział Prawa - Instytut Nauk Politycznych , magister

Doświadczenie zawodowe:

 • 2003-09 - 2007-06 V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
  nauczyciel wos-u w klasach rozszerzonych, podczas pracy w VLO w Krakowie wychowałem w sumie 8 finalistów i 4 laureatów olimpiady z wos-u, a dwa prowadzone przeze mnie roczniki uzyskały najlepszy wynik (średni) matury rozszerzonej w Polsce
 • 2020-09 - w trakcie Liceum w Chmurze
  nauczyciel wos-u, Uczę w szkole, gdzie wybór mojego przedmiotu ma charakter dobrowolny. Są to tzw. rozszerzenia - i do nich należy m.in. wiedza o społeczeństwie.

Terminy lekcji

 • dostępny
 • wybrany
 • czeka na akceptację
 • zaakceptowany
 • niedostępny
22:52
16.10.2021
Czas lekcji
/ min
W szczycie Poza szczytem
/ min
Lekcja niedostępna, wybierz inny termin
Termin koliduje z lekcją o godzinie
s